Jak se chovat na pracovišti

Chování zaměstnanců na pracovišti a povinnosti zaměstnavatele

Šíření nemoci COVID-19 je z hlediska nakažlivosti horší než předtím. Obchody a služby jsou opět nuceni být uzavřeny a ostatní zaměstnavatelé mají povinnost zaměstnancům umožnit práci z domova, pokud to charakter práce a provozní podmínky umožňují.

Nadále je však potřeba aby se lidé na pracovištích vzájemně chovali ohlednuplně na dodržovali následující pravidla.

 

Zaměstnavatelé by měli neustále sledovat situaci ohledně vývoje epidemie koronaviru a přizpůsobit tomu chod pracovní činnosti.

 

Zaměstnavatel je nadále obecně povinen dodržovat požadavky týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Měl by tedy posoudit všechna rizika spojená s výkonem dané práce a přijmout k tomu vhodná opatření, zejména v podobě:

 

Informování zaměstnanců ( a případě odborů) o aktuální situaci,potřebné prevence před nákazou ( např. zvýšené dodržování hygieny rukou ) a o nově přijatých opatřeních:

 

Zvážit nutnost cestování do zahraničí a osobních setkávání s obchodními partnery a stále v co největší míře využívat komunikaci na dálku:

Zabraňovat shlukování zákazníků a zaměstnanců (např. ve výtahu, při nástupu na směny, v šatnách)

Vyžadovat rozestupy mezi zákazníky nejméně 2 metry (dodržování rozestupů mezi spolupracovníky lze také doporučit):

Umístit dezinfekční prostředky pro zaměstnance i zákazníky blízko frekventovaných míst (kliky,zábradlí) a často větrat.

Nařídit zaměstancům, aby při kontaktu se zbožím či při přijímání plateb od zákazníků nosili rukavice a poskytnout jim je.

Nařídit zaměstnancům s příznaky COVID-19 (teplota,kašel,ztráta chuti a čichu at.) aby se nedostavili na pracoviště.

Zkontrolovat bezpečnost používaných strojů a případné vypršení revizních osvědčení.

Je-li to možné, umožnit zaměstnancům práci z domova.

Zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají zaměstnance, které přicestovali z rizikových zemí, jsou povinni jsi od zaměstnance vyžádat negativní výsledek testu, jinak nesmí umožnit těmto osobám vstup na pracoviště.

Přicestoval-li zaměstnanec z : 

Oranžové země - může být vpuštěn na pracoviště poté co předloží negativní výsledek antigenního (max.starý 24h.) nebo PCR testu (max.starý 72h.), který byl zaměstnanec nucen předložit při překročení hranic.

 

Červená země - může být vpuštěn na pracoviště poté co předloží negativní výsledek antigenního (max.starý 24h.) nebo PCR testu (max.starý 72h.), který absolvoval do 5 dnů po příjezdu na území ČR. 

 

Tmavě červené země - může být vpuštěn na pracoviště poté co předloží negativní výsledek antigenního (max.starý 24h.) nebo PCR testu (max.starý 72h.), který absolvoval nejdříve po 5 dnech od příjezdu na území ČR.

 

Seznam-zemi-dle-miry-rizika-12032021-scaled

Reference

 

KDE NÁS NAJDETE

DOPRAVA A PLATBA

 

ZNÁTE NÁS Z WEBU

 

Obchodní podmínky | Reklamace a záruka | Velkoobchod | Kontakty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení